Tools

Titman

Značka Titman sa už mnoho rokov predstavuje v Európe ako popredný výrobca stopkových frézovacích nástrojov s britmi z tvrdokovu, pre obrábanie dreva, materiálu na báze dreva, aglomerovaných materiálov (MDF, DTD) a kompaktných materiálov (CORIAN, Kerrock, STARON).

Titman – to najlepšie zo stopkových frézovacích nástrojov

Spoločnosť Titman je charakterizovaná výrobou a predajom  kompletného  sortimentu tvrdokovových stopkových frézovacích nástrojov.  Nezávislé testy preukázali, že v celosvetovom meradle je možné  považovať Titman frézovacie nože   za jedny z najtrvalejších a najodolnejších.

Výroba

Rozširovanie a modernizácia výrobných zariadení umožňuje našim technickým inžinierom pracovať s rýchlejším časom odozvy a zároveň zaistiť, aby boli naše výrobky  vyvíjané a vyrábané dôsledne v najvyššej kvalite.

Certifikáty kvality

→ BS5750/ISO9002

V októbri 1992, Titman Tip Tools Limited dosiahla na prestížnej BS5750/SIO9002 časti 2. schválenie. Jedná sa o schválenie výrobnej  akreditácie a je hlavným dôkazom o kvalite našich výrobkov. V spojení s našou Holz-BG certifikáciou  Vám ručíme za kvalitu našich nástrojov, a uistenie, že materiály a metódy používané v našej výrobe sú sledované, v súlade s očakávaním od jedného z hlavných európskych výrobcov nástrojov. Sme prvým výrobcom stopkových frézovacích nástrojov disponujúcim certifikátom BS5750/ISO9002.

→ Holz-BG
Naše nástroje,  absolvovali rozsiahle testy vykonávané Holz-BG Inštitút-om v Mníchove. Tieto testy zahŕňajú dynamickej rovnováhy po prekročení rýchlosti otáčok (až dvakrát maximálne 48.000 otáčok za minútu), štruktúry materiálu a výrobný dizajn. Holz-BG čísla sú nasledovné: BG 145-001 TEST: profil / v tvare frézy BG 145-002 TEST: rovný / vrúbkovaný panel frézy.

   
Inteligentné tvary nástrojov

Nástroje Titman sú navrhnuté so zreteľom na odvod materiálu a aerodynamické vlastnosti nástrojov.

Titman Ti-pneu ® ložiská

Konštrukčné prvky Titman ložísk Ti-pneu ® sú navrhnuté so zreteľom na predĺženie životnosti a zvýšenie trecích vlastností týchto ložísk.